Personal

Kontor

Morgan Berg

​​​​​​​VD
Tel: 0553-590 932
morgan@bergsmekaniska.se

Per-Inge Berg

​​​​​​​Vice VD
Tel: 0553-590 933
pi@bergsmekaniska.se

Kristina Olsson

​​​​​​​Personalchef och projektledning
Tel: 0553-790 077
​​​​​​​
kristina@bergsmekaniska.se

Birger Tågmark

Christoffer Nordquist

Sälj och marknadsföringsansvarig

Erik Karlsson

Säljare och marknad
Tel: 0553-790 075
erik@bergsmekaniska.se

Louise Svensson

Säljare
Tel. 0553-590 930​​​​​​​louise@bergsmekaniska.se

Tomas Wikström

Områdesansvarig ​​​​​​​Order och Beredning
Tel: 0553-590 936
tomas@bergsmekaniska.se

Leif Klarström

​​​​​​​Order, Beredning och Plåtinköp
Tel: 0553-590 934
leif@bergsmekaniska.se

Anton Grön

Order och ​​​​​​​Beredning
Tel: 0553-790 076
anton@bergsmekaniska.se

Lucas Lindstedt

​​​​​​​​​​​​​​Order och Beredning
Tel: 0553-790 071
lucas@bergsmekaniska.se

Fredrik Andersen

Order och beredning/CAD
Tel. 0553-590 939 ​​​​​​​fa@bergsmekaniska.s


​​​​​​​Ekonomi-/Löneansvarig
Tel: 0553-790 070
ekonomi@bergsmekaniska.se

Verkstad

Emil Tågmark

​​​​​​​Verkstadschef
Tel: 0553-590 938
​​​​​​​

Kristoffer Olsson

Service & underhållsansvarig


Fredrik Eriksson

Områdesansvarig
Kantpress
Kvalitetssamordnare

Roger Johansson

Områdesansvarig
Logistik och Leverans
Tel: 0553-590 935
logistik@bergsmekaniska.se

Simon Nilsson

Områdesansvarig
Gas och Plasmaskärning
​​​​​​​norra@bergsmekaniska.se

Jörgen Schönning

Simon Gustafsson

Områdesansvarig
Vattenskärning och Laserskärning
Tel. 0553-790 079
vatten@bergsmekaniska.se ​​​​​​​

Jimmie Eliasson